ГОВЬ-АЛТАЙ АЙМГИЙН ИТХ-ЫН АЛБАН ЁСНЫ ЦАХИМ ХУУДАС

ГОВЬ-АЛТАЙ АЙМГИЙН ИТХ-ЫН АЛБАН ЁСНЫ ЦАХИМ ХУУДАС

"Нутгийн өөрөө удирдах байгууллагын чадавхийг бэхжүүлэх нь" төслөөс санаачлан бүтээв. "Нутгийн өөрөө удирдах байгууллагын чадавхийг бэхжүүлэх нь" төслөөс санаачлан бүтээв.

БАРУУН БҮСИЙН АЙМГУУДЫН НУТГИЙН ӨӨРӨӨ УДИРДАХ БАЙГУУЛЛАГЫН СОНГУУЛЬТАН, АЖИЛТНУУДЫН "УРЛАГ, СПОРТЫН НААДАМ” ЭНЭ АМРАЛТЫН ӨДРҮҮД АМЖИЛТТАЙ ЗОХИОН ЯВАГДАЖ ӨНДӨРЛӨВ.

2022-04-20

Нутгийн өөрөө удирдах байгууллагын сонгуультан, ажилтнуудын чөлөөт цагийг зөв боловсон өнгөрүүлэх, хоорондын харилцаа холбоог бэхжүүлэх, эрүүл мэнд бие бялдрыг чийрэгжүүлэх зорилготой “Урлаг, спортын наадам”-д Ховд, Говь-Алтай, Завхан, Увс, Баян-Өлгий аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгч, холбогдох мэргэжилтнүүдээс бүрдсэн баг тамирчид сагсан бөмбөг, волейбол, ширээний теннис, буудлага, дартс, шатар, олс таталт гэсэн спортын долоон төрлөөр өрсөлдөж, шилдгүүдээ тодрууллаа.
ДАРТС: 1-р байр Говь-Алтай аймгийн нарийн бичгийн дарга М.Алтангэрэл
2-р байр Баян-Өлгий аймгийн ИТХ-ын дарга Н.Бейбитхан
3-р байр Увс аймгийн ИТХ-ын дарга Ц.Батболд
Ширээний теннис эмэгтэй: 1-р байр Баян-Өлгий аймгийн ИТХ-ын ажилтан М.Керимжан
2-р байр Ховд аймгийн ИТХ-ын Төлөөлөгч Л. Бадамхорлоо
3-р байр Говь-Алтай аймгийн ИТХ-ын Төлөөлөгч Л.Отгончимэг
Ширээний теннис эрэгтэй: 1-р байр Завхан аймгийн ИТХ-ын Төлөөлөгч Б.Эрдэнэбаатар
2-р байр Баян-Өлгий аймгийн ИТХ-ын Төлөөлөгч Ж.Адалбек
3-р байр Увс аймгийн ИТХ-ын Төлөөлөлгч Д.Доржготов
Шатар: 1-р байр Увс аймгийн ИТХ-ын Төлөөлөгч Н.Цогт-Очир
2-р байр Говь-Алтай аймгийн ИТХ-ын Төлөөлөгч А.Алтанхуяг
3-р байр Ховд аймгийн ИТХ-ын Төлөөлөгч Т.Дэлгэрсайхан
Буудлага эмэгтэй: 1-р байр Завхан аймгийн ИТХ-ын ажилтан Э.Уянга
2-р байр Ховд аймгийн ИТХ-ын ажилтан Г.Бадамсүрэн
3-р байр Баян-Өлгий аймгийн ИТХ-ын ажлын албаны ахлах ажилтан М.Баршагүл
Буудлага эрэгтэй: 1-р байр Завхан аймгийн ИТХ-ын Төлөөлөгч Г.Бадамхатан
2-р байр Ховд аймгийн ИТХ-ын Төлөөлөгч М.Ганзориг
3-р байр Говь-Алтай аймгийн ИТХ-ын Төлөөлөгч Г.Болдбаатар
Сагсан бөмбөг холимог: 1-р байр Л.Сандагсүрэн ахлагчтай Завхан аймаг
2-р байр М.Баршагүл ахлагчтай Баян-Өлгий аймаг
3-р байр М.Насанбат ахлагчтай Говь-Алтай аймаг
Волейбол холимог: 1-р байр Б.Сандагсүрэн ахлагчтай Ховд аймаг
2-р байр Л.Гантөмөр ахлагчтай Говь-Алтай аймаг
3-р байр Д.Есболат ахлагчтай Баян-Өлгий аймаг
Олс таталт холимог: 1-р байр Э.Уртнасан ахлагчтай Ховд аймаг
2-р байр Ү.Баттулга ахлагчтай Говь-Алтай аймаг
3-р байр Б.Төрмөнх ахлагчтай Завхан аймаг баг тус тус шалгарлаа.
Шилжин явах цомын эзнээр ЗАВХАН аймгийн баг тодорлоо.

ТА KHURAL.MN –Д ЯМАР ЧИГЛЭЛИЙН МЭДЭЭ ОРУУЛАХ ХЭРЭГТЭЙ ГЭЖ ҮЗЭЖ БАЙНА ВЭ?

санал өгсөн: 762
351 / 46%
138 / 18%
147 / 19%
55 / 7%
71 / 9%