ТӨРИЙН ДЭЭД ОДОН МЕДАЛЬ ГАРДУУЛЛАА

2017-03-06 19:38

     Ажил хөдөлмөртөө өндөр амжилт гарган, олон жил идэвх зүтгэлтэй ажилласныг нь өндрөөр үнэлж Монгол Улсын Ерөнхийлөгчийн 2017 оны 02 сарын 20-ын өдрийн 28 зарлигаар Төрийн дээд одон медиалаар шагнагдсан хүмүүст аймгийн ИТХ-ын дарга Т.Ганзориг, Засаг дарга С.Гансэлэм, Засаг даргын орлогч В.Рэнцэндорж, Ж.Ганбат нар шагналыг гардуулж баяр хүргэж, цаашдын ажил үйлсэд нь өндөр амжилт хүслээ.

ТӨРИЙН ДЭЭД ШАГНАЛ ХӨДӨЛМӨРИЙН ГАВЪЯАНЫ УЛААН ТУГИЙН ОДОНГООР

1. Дамдингийн Дөш Говь-Алтай аймгийн АУЭХС ТӨХК-ийн Дарви сум дахь салбарын эрхлэгч

2. Ламжавын Цагаанцоож  Говь-Алтай аймгийн Эрдэнэ сумын ЕБС-ийн багш

3. Жигмэдийн Дашдаваа Говь-Алтай аймгийн Шадар туслагч ХХК-ийн захирал 

ТӨРИЙН ДЭЭД ШАГНАЛ АЛТАН ГАДАС ОДОНГООР 

1. Диваачимбуугийн Цэцэгмаа Говь-Алтай аймгийн 12 жилийн 2-р сургуулийн багш

2. Очирдоржийн Эрдэнэчимэг Говь-Алтай аймгийн 12 жилийн 2-р сургуулийн багш

3. Аварзэдийн Нарантуяа Говь-Алтай аймгийн 12 жилийн 2-р сургууль багш

4. Жадамбагийн Сарантуяа Говь-Алтай аймгийн АШУҮИС-ийн Говь-Алтай салбар сургуулийн багш

5. Учралын Намшир Говь-Алтай аймгийн Аяны зам хоршоо ХХК-ийн жолооч

6. Дүнчээгийн Бүжиймаа Говь-Алтай аймгийн Баян-Уул сумын ЗДТГ-ын нийгмийн даатгалын байцаагч

7. Жүгдэрийн Уранчимэг Говь-Алтай аймгийн Биеийн тамир спортын газрын багш

8. Рэнжавын Батмөнх Говь-Алтай аймгийн Есөнбулаг сумын БСГ-ын ахлах мэргэжилтэн

9. Паархүүгийн Адилхүү Говь-Алтай аймгийн Есөнбулаг сумын иргэн

10. Банзрагчийн Бадам Говь-Алтай аймгийн Есөнбулаг сумын иргэн

11. Төмөрийн Ганхүү Говь-Алтай аймгийн Есөнбулаг сумын иргэн

12. Догсомын Сайнбилэг Говь-Алтай аймгийн Есөнбулаг сумын иргэн

13. Төмөрийн Нямдорж Говь-Алтай аймгийн Мэдээлэл холбооны газрын ерөнхий инженер

14. Базаррагчаагийн Энхтуяа Говь-Алтай аймгийн Нэгдсэн эмнэлгийн Дотрын тасгийн эрхлэгч

15. Гаравын Чулуунбаатар  Говь-Алтай аймгийн РТС УТҮГ-ын салбарын эрхлэгч

16. Рагчаагийн Баттулга Говь-Алтай аймгийн Тонхил сумын  иргэн

17. Намнангийн Даваа Говь-Алтай аймгийн Тонхил сумын малчин

18. Цамбын Саарал Говь-Алтай аймгийн Төгрөг сумын өндөр настан

19. Мөнхийн Бадарч Говь-Алтай аймгийн Халиун сумын иргэн

20. Чойжилжавын Пүрэвдорж Говь-Алтай аймгийн Халиун сумын иргэн

21. Пүрэвийн Банзайгааяа Говь-Алтай аймгийн Хот хоорондын зорчигч тээврийн жолооч 

22. Цэндийн Өнөр Говь-Алтай аймгийн Цээл сумын Дэрстэй багийн иргэн

23. Дүлжийгийн Архит Говь-Алтай аймгийн Цээл сумын ЗДТГ-ын мэргэжилтэн

24. Муухүүгийн Хүрлээ Говь-Алтай аймгийн Цээл сумын Хүн эмнэлэгийн  ариутгагч

25. Ванчингийн Цэвэлмаа Говь-Алтай аймгийн Чандмань сумын малчин

26. Сүрэнжавын Намхай Говь-Алтай аймгийн Шарга сумын иргэн

27. Хувхүүгийн Наранцэцэг Говь-Алтай аймгийн Эрдэнэ сумын иргэн 

ТӨРИЙН ДЭЭД ШАГНАЛ ХӨДӨЛМӨРИЙН ХҮНДЭТ МЕДАЛИАР 

1. Балжиннямын Батсайхан Говь-Алтай аймгийн Дарив сумын Байгаль орчны улсын байцаагч

2. Балжиннямын Сийлэгмаа Говь-Алтай аймгийн Дэлгэр сумын Гуулин тосгоны ЕБС-ийн багш 

3. Бадамраагийн Баасанхүү Говь-Алтай аймгийн Жаргалан сумын Бүрэн багийн иргэн

4. Цанлингийн Баасандулам Говь-Алтай аймгийн Тайшир сумын Далан багийн малчин

5. Дамчуугийн Бямбасүрэн Говь-Алтай аймгийн Тонхил сумын малчин

6. Халтарын Наранцэцэг Говь-Алтай аймгийн Тонхил сумын өртөөний цаг уурын ажиглагч

7. Равжаагийн Ганболд Говь-Алтай аймгийн Төгрөг сумын Бусман буудай мал эмнэлгийн эмч

8. Зэвгийн Сундуй  Говь-Алтай аймгийн Хөхморьт сумын 1-р багийн малчин

9. Пунцын Зүмбэрэл Говь-Алтай аймгийн Цогт сумын Гэгээт багийн малчин

10. Дашнямын Дамдинсүрэн Говь-Алтай аймгийн Бигэр сумын ЕБС-ийн жижүүр

11. Содномын Цэнгэлмаа Говь-Алтай аймгийн Бугат сумын ЗДТГ-ын ажилтан

12. Номинчимэдийн Батбаяр Говь-Алтай аймгийн Алтай-Улиастай эрчим хүчний систем ТӨХК-ний ахлах инженер

 

 

 



Сэтгэгдэл ачааллаж байна ..